Emma & Tom's Pink Lemonade — 1.5L

As of 2 Oct 2026, Emma & Tom's Pink Lemonade 1.5L is cheapest at Coles at $6.90 ($4.60/1 L) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $6.90 at Coles (2 Oct); highest: $6.90 — currently $6.90 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$6.90
Average
$6.90
Highest
$6.90
Lowest ever
$6.90 · Oct '26
Highest ever
$6.90 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Emma & Tom's

    Emma & Tom'sCheapest

    Emma & Tom's Pink Lemonade · 1.5L

    $4.60/1L$6.90Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Emma & Tom's

    Emma & Tom'sCheapest

    Emma & Tom's Pink Lemonade · 1.5L

    $4.60/1L$6.90Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Emma & Tom's

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Emma & Tom's Pink Lemonade 1.5L cheapest?
Coles has the lowest price at $6.90 ($4.60/1 L).
What is the unit price of Emma & Tom's Pink Lemonade 1.5L?
Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.46/100ml.
What is the lowest price ever for Emma & Tom's Pink Lemonade 1.5L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Emma & Tom's Pink Lemonade 1.5L is $6.90 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $6.90 at Coles.