Garlic & Rosemary Potatoes Standard — 400g

As of 30 Sept 2026, Garlic & Rosemary Potatoes Standard 400g is cheapest at Woolworths at $5.50 ($13.75/1 kg) in Australia.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $5.50 at Woolworths (30 Sept); highest: $5.50 — currently $5.50 at Woolworths. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.50
Average
$5.50
Highest
$5.50
Lowest ever
$5.50 · Sep '26
Highest ever
$5.50 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Garlic & Rosemary Potatoes Standard

    Garlic & Rosemary Potatoes StandardCheapest

    400g

    $13.75/1kg$5.50Woolworths

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Garlic & Rosemary Potatoes Standard

    Garlic & Rosemary Potatoes StandardCheapest

    400g

    $13.75/1kg$5.50Woolworths
1 brand available
Woolworths
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Garlic & Rosemary Potatoes Standard 400g cheapest?
Woolworths has the lowest price at $5.50 ($13.75/1 kg).
What is the unit price of Garlic & Rosemary Potatoes Standard 400g?
Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $1.38/100g.
What is the lowest price ever for Garlic & Rosemary Potatoes Standard 400g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Garlic & Rosemary Potatoes Standard 400g is $5.50 at Woolworths (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $5.50 at Woolworths.