Waterfords Mineral Water Apple Berry — 475ml
As of 30 Sept 2026, Waterfords Mineral Water Apple Berry 475ml is cheapest at IGA at $3.29 ($0.69/100 ml) in Australia.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.60 at Woolworths (23 Sept); highest: $3.29 — currently $3.29 at IGA. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.16/100ml
- Average
- $0.16/100ml
- Highest
- $0.20/100ml
5 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Waterfords | 1L | $2.00 | $0.20/100ml | In stock | 30 Sept | |
| Waterfords | 1L | $2.40 | $0.24/100mlBest | In stock | 30 Sept | |
| Waterfords | 475ml | $3.29 | $0.69/100ml | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Waterfords Mineral Water Apple Berry 475ml cheapest?
- IGA has the lowest price at $3.29 ($0.69/100 ml).
- What is the unit price of Waterfords Mineral Water Apple Berry 475ml?
- Priced per 100ml. IGA offers the best value at $0.69/100ml.
- What is the lowest price ever for Waterfords Mineral Water Apple Berry 475ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Waterfords Mineral Water Apple Berry 475ml is $1.60 at Woolworths (23 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $3.29 at IGA.

