Dine Salmon Tuna & Trout Cat Food — 6 x 50g

As of 2 Oct 2026, Dine Salmon Tuna & Trout Cat Food 6 x 50g is cheapest at Coles at $6.30 ($2.10/100 g) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $6.30 at Coles (1 Oct); highest: $6.30 — currently $6.30 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$6.30
Average
$6.30
Highest
$6.30
Lowest ever
$6.30 · Oct '26
Highest ever
$6.30 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Dine

    DineCheapest

    Dine Salmon Tuna & Trout Cat Food · 6 x 50g

    $2.10/100g$6.30Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Dine

    DineCheapest

    Dine Salmon Tuna & Trout Cat Food · 6 x 50g

    $2.10/100g$6.30Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Dine

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Dine Salmon Tuna & Trout Cat Food 6 x 50g cheapest?
Coles has the lowest price at $6.30 ($2.10/100 g).
What is the unit price of Dine Salmon Tuna & Trout Cat Food 6 x 50g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $2.10/100g.
What is the lowest price ever for Dine Salmon Tuna & Trout Cat Food 6 x 50g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Dine Salmon Tuna & Trout Cat Food 6 x 50g is $6.30 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $6.30 at Coles.

Categories