Coles Durum Wheat Spirals Pasta — 500g

As of 30 Sept 2026, Coles Durum Wheat Spirals Pasta 500g is cheapest at Coles at $1.00 ($0.20/100 g) in Australia.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $1.00 at Coles (30 Sept); highest: $1.00 — currently $1.00 at Coles. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$1.00
Average
$1.00
Highest
$1.00
Lowest ever
$1.00 · Sep '26
Highest ever
$1.00 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Durum Wheat Spirals Pasta · 500g

    $0.20/100g$1.00Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Durum Wheat Spirals Pasta · 500g

    $0.20/100g$1.00Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Coles

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Coles Durum Wheat Spirals Pasta 500g cheapest?
Coles has the lowest price at $1.00 ($0.20/100 g).
What is the unit price of Coles Durum Wheat Spirals Pasta 500g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $0.20/100g.
What is the lowest price ever for Coles Durum Wheat Spirals Pasta 500g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Coles Durum Wheat Spirals Pasta 500g is $1.00 at Coles (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $1.00 at Coles.