Kiddylicious Veggie Straws Standard — 48g
As of 2 Oct 2026, Kiddylicious Veggie Straws Standard 48g is cheapest at Coles at $7.80 ($16.25/100 g) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $1.50 at Coles (2 Oct); highest: $7.80 — currently $7.80 at Coles. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $12.50/100g
- Average
- $16.23/100g
- Highest
- $16.25/100g
Coles · 12gNow$12.50/100gAll-time low
Coles · 48gNow$16.25/100g
Woolworths · 4 packNow$16.25/100g
Woolworths · 12gNow$18.33/100g
IGA · 12gNow$20.00/100g
12 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kiddylicious | 12g | $1.50 | $12.50/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| Kiddylicious | 48g | $7.80 | $16.25/100g | In stock | 2 Oct | |
| Kiddylicious | 4 pack | $7.80 | $16.25/100g | In stock | 1 Oct | |
| Kiddylicious | 12g | $2.20 | $18.33/100g | In stock | 1 Oct | |
| Kiddylicious | 12g | $2.40 | $20.00/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Kiddylicious Veggie Straws Standard 48g cheapest?
- Coles has the lowest price at $7.80 ($16.25/100 g).
- What is the unit price of Kiddylicious Veggie Straws Standard 48g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $16.25/100g.
- What is the lowest price ever for Kiddylicious Veggie Straws Standard 48g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Kiddylicious Veggie Straws Standard 48g is $1.50 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $7.80 at Coles.


