Laucke White Crusty Bread Mix — 10kg

As of 2 Oct 2026, Laucke White Crusty Bread Mix 10kg is cheapest at Coles at $20.00 ($2.00/1 kg) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $20.00 at Coles (2 Oct); highest: $20.00 — currently $20.00 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$20.00
Average
$20.00
Highest
$20.00
Lowest ever
$20.00 · Oct '26
Highest ever
$20.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

4 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Laucke

    LauckeCheapest

    Laucke White Crusty Bread Mix · 10kg

    $2.00/1kg$20.00Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Laucke

    LauckeCheapest

    Laucke White Crusty Bread Mix · 10kg

    $2.00/1kg$20.00Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Laucke

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Laucke White Crusty Bread Mix 10kg cheapest?
Coles has the lowest price at $20.00 ($2.00/1 kg).
What is the unit price of Laucke White Crusty Bread Mix 10kg?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $0.20/100g.
What is the lowest price ever for Laucke White Crusty Bread Mix 10kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Laucke White Crusty Bread Mix 10kg is $20.00 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $20.00 at Coles.

Categories