Obento Sushi Kit Standard — 540g

As of 2 Oct 2026, Obento Sushi Kit Standard 540g is cheapest at Coles at $12.80 ($2.37/100 g) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $9.99 at Aldi (9 Sept); highest: $12.80 — currently $12.80 at Coles. Tracked since Aug 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100g over time
Lowest
$1.82/100g
Average
$1.82/100g
Highest
$2.37/100g
Lowest ever
$1.82/100g · Aug '26
Highest ever
$2.37/100g · Oct '26
Trend
Up 30%
30% above average

5 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Obento

    ObentoCheapest

    Obento Sushi Kit Standard · 540g

    $2.37/100g$12.80Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Obento

    ObentoCheapest

    Obento Sushi Kit Standard · 540g

    $2.37/100g$12.80Coles

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Obento Sushi Kit Standard 540g cheapest?
Coles has the lowest price at $12.80 ($2.37/100 g).
What is the unit price of Obento Sushi Kit Standard 540g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $2.37/100g.
What is the lowest price ever for Obento Sushi Kit Standard 540g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Obento Sushi Kit Standard 540g is $9.99 at Aldi (9 Sept), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $12.80 at Coles.