Dari's Creamy Chicken Soup — 550g

As of 2 Oct 2026, Dari's Creamy Chicken Soup 550g is cheapest at Coles at $7.50 ($1.36/100 g) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $7.50 at Coles (1 Oct); highest: $7.50 — currently $7.50 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$7.50
Average
$7.50
Highest
$7.50
Lowest ever
$7.50 · Oct '26
Highest ever
$7.50 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Dari's

    Dari'sCheapest

    Dari's Creamy Chicken Soup · 550g

    $1.36/100g$7.50Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Dari's

    Dari'sCheapest

    Dari's Creamy Chicken Soup · 550g

    $1.36/100g$7.50Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Dari's

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Dari's Creamy Chicken Soup 550g cheapest?
Coles has the lowest price at $7.50 ($1.36/100 g).
What is the unit price of Dari's Creamy Chicken Soup 550g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $1.36/100g.
What is the lowest price ever for Dari's Creamy Chicken Soup 550g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Dari's Creamy Chicken Soup 550g is $7.50 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $7.50 at Coles.