Herbal Essences Shampoo or Conditioner — 600ml

As of 2 Oct 2026, Herbal Essences Shampoo or Conditioner 600ml is cheapest at Aldi at $8.69 ($1.45/100 ml) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $8.69 at Aldi (2 Oct); highest: $8.69 — currently $8.69 at Aldi. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$8.69
Average
$8.69
Highest
$8.69
Lowest ever
$8.69 · Oct '26
Highest ever
$8.69 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Herbal Essences

    Herbal EssencesCheapest

    Shampoo or Conditioner · 600ml

    $1.45/100ml$8.69Aldi

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Herbal Essences

    Herbal EssencesCheapest

    Shampoo or Conditioner · 600ml

    $1.45/100ml$8.69Aldi

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Herbal Essences Shampoo or Conditioner 600ml cheapest?
Aldi has the lowest price at $8.69 ($1.45/100 ml).
What is the unit price of Herbal Essences Shampoo or Conditioner 600ml?
Priced per 100ml. Aldi offers the best value at $1.45/100ml.
What is the lowest price ever for Herbal Essences Shampoo or Conditioner 600ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Herbal Essences Shampoo or Conditioner 600ml is $8.69 at Aldi (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $8.69 at Aldi.

Categories