Helga's White Loaf — 700g

As of 30 Sept 2026, Helga's White Loaf 700g is cheapest at Coles at $5.20 ($0.74/100 g) in Australia.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $5.20 at Coles (30 Sept); highest: $5.20 — currently $5.20 at Coles. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.20
Average
$5.20
Highest
$5.20
Lowest ever
$5.20 · Sep '26
Highest ever
$5.20 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Helga's

    Helga'sCheapest

    Helga's White Loaf · 700g

    $0.74/100g$5.20Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Helga's

    Helga'sCheapest

    Helga's White Loaf · 700g

    $0.74/100g$5.20Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Helga's

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Helga's White Loaf 700g cheapest?
Coles has the lowest price at $5.20 ($0.74/100 g).
What is the unit price of Helga's White Loaf 700g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $0.74/100g.
What is the lowest price ever for Helga's White Loaf 700g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Helga's White Loaf 700g is $5.20 at Coles (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $5.20 at Coles.