Darrell Lea Liquorice Allsorts — 470g
As of 2 Oct 2026, Darrell Lea Liquorice Allsorts 470g is cheapest at Woolworths at $6.50 ($1.38/100 g) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.75 at Woolworths (8 Sept); highest: $6.50 — currently $6.50 at Woolworths. Tracked since July 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.02/100g
- Average
- $1.26/100g
- Highest
- $2.04/100g
14 prices recorded · 6 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Darrell Lea | 470g | $6.50 | $1.38/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| Darrell Lea | 270g | $4.00 | $1.48/100g | In stock | 2 Oct | |
| Darrell Lea | 270g | $2.75 | $1.02/100g | In stock | 1 Septout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Darrell Lea Liquorice Allsorts 470g cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $6.50 ($1.38/100 g).
- What is the unit price of Darrell Lea Liquorice Allsorts 470g?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $1.38/100g.
- What is the lowest price ever for Darrell Lea Liquorice Allsorts 470g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Darrell Lea Liquorice Allsorts 470g is $2.75 at Woolworths (8 Sept), since we began tracking in July 2026. The current cheapest price is $6.50 at Woolworths.

