The Natural Confectionery Co Co. Snakes — 260g
As of 30 Sept 2026, The Natural Confectionery Co Co. Snakes 260g is cheapest at IGA at $5.50 ($2.12/100 g) in Australia.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $3.84 at IGA (22 Sept); highest: $12.50 — currently $5.50 at IGA. Tracked since July 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.14/100g
- Average
- $1.14/100g
- Highest
- $1.25/100g
Coles · 1.1kgSeen 23 Sept$1.14/100gAll-time low
Coles · 440gSeen 23 Sept$1.25/100g
IGA · 440gNow$1.37/100g
IGA · 260gNow$1.69/100gLow
IGA · 200gSeen 23 Sept$1.92/100g
IGA · 260gNow$2.12/100g
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
35 prices recorded · 7 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| The Natural Confectionery Co | 1.1kg | $12.50 | $1.14/100gBest | In stock | 23 Sept | |
| The Natural Confectionery Co | 440g | $5.50 | $1.25/100g | In stock | 23 Sept | |
| The Natural Confectionery Co | 440g | $6.05 | $1.37/100g | In stock | 30 Sept | |
| The Natural Confectionery Co | 260g | $4.40 | $1.69/100g | In stock | 30 Sept | |
| The Natural Confectionery Co | 200g | $3.84 | $1.92/100g | In stock | 22 Sept | |
| The Natural Confectionery Co | 260g | $5.50 | $2.12/100g | In stock | 30 Sept | |
| The Natural Confectionery Co | 1.1kg | $12.50 | $1.14/100g | In stock | 18 Augout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
IGA
Woolworths- 1

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is The Natural Confectionery Co Co. Snakes 260g cheapest?
- IGA has the lowest price at $5.50 ($2.12/100 g).
- What is the unit price of The Natural Confectionery Co Co. Snakes 260g?
- Priced per 100g. IGA offers the best value at $2.12/100g.
- What is the lowest price ever for The Natural Confectionery Co Co. Snakes 260g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for The Natural Confectionery Co Co. Snakes 260g is $3.84 at IGA (22 Sept), since we began tracking in July 2026. The current cheapest price is $5.50 at IGA.

