Haribo Starmix — 300g

As of 2 Oct 2026, Haribo Starmix 300g is cheapest at Aldi at $3.69 ($1.23/100 g) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $3.69 at Aldi (1 Oct); highest: $4.40 — currently $3.69 at Aldi. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100g over time
Lowest
$1.23/100g
Average
$1.29/100g
Highest
$2.93/100g
Lowest ever
$1.23/100g · Oct '26
Highest ever
$2.93/100g · Oct '26
Trend
Down 58%
5% below average

2 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Haribo

    HariboCheapest

    Haribo Starmix · 300g

    $1.23/100g$3.69Aldi

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Haribo

    HariboCheapest

    Haribo Starmix · 300g

    $1.23/100g$3.69Aldi
  2. 2Haribo

    Haribo

    Haribo Starmix · 150g

    $2.93/100g$4.40IGA

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Haribo Starmix 300g cheapest?
Aldi has the lowest price at $3.69 ($1.23/100 g).
What is the unit price of Haribo Starmix 300g?
Priced per 100g. Aldi offers the best value at $1.23/100g.
What is the lowest price ever for Haribo Starmix 300g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Haribo Starmix 300g is $3.69 at Aldi (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $3.69 at Aldi.