7 Up 7Up Lemonade Soda — 1.25L

As of 30 Sept 2026, 7 Up 7Up Lemonade Soda 1.25L is cheapest at IGA at $2.60 ($2.08/1 L) in Australia.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $2.60 at IGA (30 Sept); highest: $2.60 — currently $2.60 at IGA. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$2.60
Average
$2.60
Highest
$2.60
Lowest ever
$2.60 · Sep '26
Highest ever
$2.60 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 17 Up

    7 UpCheapest

    7Up Lemonade Soda · 1.25L

    $2.08/1L$2.60IGA

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 17 Up

    7 UpCheapest

    7Up Lemonade Soda · 1.25L

    $2.08/1L$2.60IGA
1 brand available
IGA
  1. 17 Up

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is 7 Up 7Up Lemonade Soda 1.25L cheapest?
IGA has the lowest price at $2.60 ($2.08/1 L).
What is the unit price of 7 Up 7Up Lemonade Soda 1.25L?
Priced per 100ml. IGA offers the best value at $0.21/100ml.
What is the lowest price ever for 7 Up 7Up Lemonade Soda 1.25L?
The lowest price OpenOrder has recorded for 7 Up 7Up Lemonade Soda 1.25L is $2.60 at IGA (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $2.60 at IGA.