Friskies Seafood Sensations Cat Food — 2.5kg
As of 1 Oct 2026, Friskies Seafood Sensations Cat Food 2.5kg is cheapest at Woolworths at $13.90 ($0.56/100 g) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $13.90 at Coles (1 Oct); highest: $13.90 — currently $13.90 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $13.90
- Average
- $13.90
- Highest
- $13.90
At the average price
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
Coles
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Friskies Seafood Sensations Cat Food 2.5kg cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $13.90 ($0.56/100 g).
- How much does Friskies Seafood Sensations Cat Food 2.5kg cost?
- Prices range from $13.90 to $13.90 across 2 Australian supermarkets. The average price is $13.90.
- What is the unit price of Friskies Seafood Sensations Cat Food 2.5kg?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $0.56/100g.
- Which supermarkets sell Friskies Seafood Sensations Cat Food 2.5kg?
- Friskies Seafood Sensations Cat Food 2.5kg is available at Woolworths and Coles.
- What is the lowest price ever for Friskies Seafood Sensations Cat Food 2.5kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Friskies Seafood Sensations Cat Food 2.5kg is $13.90 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $13.90 at Woolworths.
