Fanta Cream & Lemon Soft Drink — 600ml

As of 2 Oct 2026, Fanta Cream & Lemon Soft Drink 600ml is cheapest at Coles at $4.20 ($7.00/1 L) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $4.20 at Coles (1 Oct); highest: $4.20 — currently $4.20 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$4.20
Average
$4.20
Highest
$4.20
Lowest ever
$4.20 · Oct '26
Highest ever
$4.20 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Fanta

    FantaCheapest

    Fanta Cream & Lemon Soft Drink · 600ml

    $7.00/1L$4.20Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Fanta

    FantaCheapest

    Fanta Cream & Lemon Soft Drink · 600ml

    $7.00/1L$4.20Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Fanta

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Fanta Cream & Lemon Soft Drink 600ml cheapest?
Coles has the lowest price at $4.20 ($7.00/1 L).
What is the unit price of Fanta Cream & Lemon Soft Drink 600ml?
Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.70/100ml.
What is the lowest price ever for Fanta Cream & Lemon Soft Drink 600ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Fanta Cream & Lemon Soft Drink 600ml is $4.20 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.20 at Coles.