Coles Mascarpone — 250g

As of 1 Oct 2026, Coles Mascarpone 250g is cheapest at Coles at $4.80 ($19.20/1 kg) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $4.80 at Coles (1 Oct); highest: $4.80 — currently $4.80 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$4.80
Average
$4.80
Highest
$4.80
Lowest ever
$4.80 · Oct '26
Highest ever
$4.80 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

3 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Mascarpone · 250g

    $19.20/1kg$4.80Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Mascarpone · 250g

    $19.20/1kg$4.80Coles

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Coles Mascarpone 250g cheapest?
Coles has the lowest price at $4.80 ($19.20/1 kg).
What is the unit price of Coles Mascarpone 250g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $1.92/100g.
What is the lowest price ever for Coles Mascarpone 250g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Coles Mascarpone 250g is $4.80 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.80 at Coles.