Coles Tropical Juice — 1.5L

As of 2 Oct 2026, Coles Tropical Juice 1.5L is cheapest at Coles at $3.30 ($2.20/1 L) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $3.30 at Coles (2 Oct); highest: $3.30 — currently $3.30 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.30
Average
$3.30
Highest
$3.30
Lowest ever
$3.30 · Oct '26
Highest ever
$3.30 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Tropical Juice · 1.5L

    $2.20/1L$3.30Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Tropical Juice · 1.5L

    $2.20/1L$3.30Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Coles

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Coles Tropical Juice 1.5L cheapest?
Coles has the lowest price at $3.30 ($2.20/1 L).
What is the unit price of Coles Tropical Juice 1.5L?
Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.22/100ml.
What is the lowest price ever for Coles Tropical Juice 1.5L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Coles Tropical Juice 1.5L is $3.30 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $3.30 at Coles.