Birds Eye Green Beans Frozen — 825g

As of 1 Oct 2026, Birds Eye Green Beans Frozen 825g is cheapest at Coles at $5.20 ($6.30/1 kg) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $5.20 at Coles (1 Oct); highest: $5.20 — currently $5.20 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.20
Average
$5.20
Highest
$5.20
Lowest ever
$5.20 · Oct '26
Highest ever
$5.20 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Birds Eye

    Birds EyeCheapest

    Birds Eye Green Beans Frozen · 825g

    $6.30/1kg$5.20Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Birds Eye

    Birds EyeCheapest

    Birds Eye Green Beans Frozen · 825g

    $6.30/1kg$5.20Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Birds Eye

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Birds Eye Green Beans Frozen 825g cheapest?
Coles has the lowest price at $5.20 ($6.30/1 kg).
What is the unit price of Birds Eye Green Beans Frozen 825g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $0.63/100g.
What is the lowest price ever for Birds Eye Green Beans Frozen 825g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Birds Eye Green Beans Frozen 825g is $5.20 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.20 at Coles.

Categories