Longons Prepacked Standard — 450g

As of 29 Sept 2026, Longons Prepacked Standard 450g is cheapest at Spudshed at $6.99 ($15.53/1 kg) in Australia.

Prices updated 29 Sept 2026

Lowest recorded price: $6.99 at Spudshed (29 Sept); highest: $6.99 — currently $6.99 at Spudshed. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$6.99
Average
$6.99
Highest
$6.99
Lowest ever
$6.99 · Sep '26
Highest ever
$6.99 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1

    Longons Prepacked StandardCheapest

    450g

    $15.53/1kg$6.99Spudshed

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1

    Longons Prepacked StandardCheapest

    450g

    $15.53/1kg$6.99Spudshed
1 brand available
Spudshed
  1. 1

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Longons Prepacked Standard 450g cheapest?
Spudshed has the lowest price at $6.99 ($15.53/1 kg).
What is the unit price of Longons Prepacked Standard 450g?
Priced per 100g. Spudshed offers the best value at $1.55/100g.
What is the lowest price ever for Longons Prepacked Standard 450g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Longons Prepacked Standard 450g is $6.99 at Spudshed (29 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $6.99 at Spudshed.