Margaret River Spring Water Standard — 600ml
As of 30 Sept 2026, Margaret River Spring Water Standard 600ml is cheapest at IGA at $1.49 ($0.25/100 ml) in Australia.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.49 at IGA (30 Sept); highest: $2.99 — currently $1.49 at IGA. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.25/100ml
- Average
- $0.25/100ml
- Highest
- $0.25/100ml
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Margaret River | 600ml | $1.49 | $0.25/100mlBest | In stock | 30 Sept | |
| Margaret River | 1L | $2.99 | $0.30/100ml | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
IGAPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Margaret River Spring Water Standard 600ml cheapest?
- IGA has the lowest price at $1.49 ($0.25/100 ml).
- What is the unit price of Margaret River Spring Water Standard 600ml?
- Priced per 100ml. IGA offers the best value at $0.25/100ml.
- What is the lowest price ever for Margaret River Spring Water Standard 600ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Margaret River Spring Water Standard 600ml is $1.49 at IGA (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $1.49 at IGA.

