Tip Top Raisin Toast — 550g
As of 2 Oct 2026, Tip Top Raisin Toast 550g is cheapest at Woolworths at $8.20 ($1.49/100 g) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $8.20 at Coles (2 Oct); highest: $8.20 — currently $8.20 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $8.20
- Average
- $8.20
- Highest
- $8.20
At the average price
9 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
Coles
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Tip Top Raisin Toast 550g cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $8.20 ($1.49/100 g).
- How much does Tip Top Raisin Toast 550g cost?
- Prices range from $8.20 to $8.20 across 2 Australian supermarkets. The average price is $8.20.
- What is the unit price of Tip Top Raisin Toast 550g?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $1.49/100g.
- Which supermarkets sell Tip Top Raisin Toast 550g?
- Tip Top Raisin Toast 550g is available at Woolworths and Coles.
- What is the lowest price ever for Tip Top Raisin Toast 550g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Tip Top Raisin Toast 550g is $8.20 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $8.20 at Woolworths.
