Coles Simply Tzatziki Dip — 500g
As of 2 Oct 2026, Coles Simply Tzatziki Dip 500g is cheapest at Coles at $4.50 ($0.90/100 g) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.50 at Coles (2 Oct); highest: $4.50 — currently $4.50 at Coles. Tracked since Aug 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.90/100g
- Average
- $1.25/100g
- Highest
- $1.25/100g
32 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Coles Simply | 500g | $4.50 | $0.90/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| Coles Simply | 200g | $2.50 | $1.25/100g | In stock | 2 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
ColesPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Coles Simply Tzatziki Dip 500g cheapest?
- Coles has the lowest price at $4.50 ($0.90/100 g).
- What is the unit price of Coles Simply Tzatziki Dip 500g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $0.90/100g.
- What is the lowest price ever for Coles Simply Tzatziki Dip 500g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Coles Simply Tzatziki Dip 500g is $2.50 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $4.50 at Coles.

