Sirena Italian Style Tuna In Oil — 425g
As of 29 Sept 2026, Sirena Italian Style Tuna In Oil 425g is cheapest at Harris Farm at $7.50 ($17.65/1 kg) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $2.30 at Woolworths (22 Sept); highest: $7.50 — currently $7.50 at Harris Farm. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.77/100g
- Average
- $2.45/100g
- Highest
- $2.54/100g
Harris Farm · 425gNow$1.77/100g
Coles · 185gNow$2.54/100g
Harris Farm · 185gNow$2.54/100g
Woolworths · 185gNow$2.54/100g
Woolworths · 185gNow$2.54/100g
Woolworths · 95gNow$3.11/100g
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
22 prices recorded · 10 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sirena | 425g | $7.50 | $1.77/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Sirena | 185g | $3.70 | $2.00/100g | In stock | 18 May | |
| Sirena | 185g | $3.70 | $2.00/100g | In stock | 18 May | |
| Sirena | 95g | $2.30 | $2.42/100g | In stock | 13 July | |
| Sirena | 185g | $4.70 | $2.54/100g | In stock | 29 Sept | |
| Sirena | 185g | $4.70 | $2.54/100g | In stock | 23 Sept | |
| Sirena | 185g | $4.70 | $2.54/100g | In stock | 23 Sept | |
| Sirena | 185g | $4.70 | $2.54/100g | In stock | 19 June | |
| Sirena | 185g | $4.70 | $2.54/100g | In stock | 8 May | |
| Sirena | 185g | $4.70 | $2.54/100g | In stock | 8 May | |
| Sirena | 185g | $5.15 | $2.78/100g | In stock | 26 Sept | |
| Sirena | 185g | $5.15 | $2.78/100g | In stock | 26 Sept | |
| Sirena | 95g | $2.95 | $3.11/100g | In stock | 29 Sept | |
| Sirena | 95g | $2.95 | $3.11/100g | In stock | 23 Sept | |
| Sirena | 95g | $2.95 | $3.11/100g | In stock | 8 May | |
| Sirena | 95g | $3.25 | $3.42/100g | In stock | 26 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Harris Farm
IGA
Woolworths- 1

SirenaBest
Harris FarmItalian Style In Oil · 425g$17.65/1kg$7.50
WoolworthsItalian Style · 185g$25.41/1kg$4.70
WoolworthsTuna In Oil Italian Style · 185g$25.41/1kg$4.70
Harris FarmTuna In Oil Italian Style · 185g$25.41/1kg$4.70
Harris FarmTuna In Oil Italian Style · 95g$31.05/1kg$2.95
WoolworthsTuna In Oil Italian Style · 95g$31.05/1kg$2.95
IGAItalian Style · 185g$2.78/100g$5.15
IGATuna In Oil Italian Style · 185g$2.78/100g$5.15
IGATuna In Oil Italian Style · 95g$3.42/100g$3.25
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Sirena Italian Style Tuna In Oil 425g cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $7.50 ($17.65/1 kg).
- What is the unit price of Sirena Italian Style Tuna In Oil 425g?
- Priced per 100g. Harris Farm offers the best value at $1.76/100g.
- What is the lowest price ever for Sirena Italian Style Tuna In Oil 425g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Sirena Italian Style Tuna In Oil 425g is $2.30 at Woolworths (22 Sept), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $7.50 at Harris Farm.

