Ayam Coconut Cream — 400ml
As of 1 Oct 2026, Ayam Coconut Cream 400ml is cheapest at IGA at $5.19 ($1.30/100 ml) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.49 at Harris Farm (29 Sept); highest: $5.19 — currently $5.19 at IGA. Tracked since July 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.92/100ml
- Average
- $1.44/100ml
- Highest
- $1.48/100ml
Harris Farm · 270mlNow$0.92/100mlAll-time low
IGA · 400mlNow$1.30/100ml
Coles · 270mlNow$1.48/100ml
Woolworths · 270mlNow$1.48/100ml
IGA · 270mlNow$1.66/100ml
IGA · 140mlNow$2.32/100ml
29 prices recorded · 8 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ayam | 270ml | $2.49 | $0.92/100mlBest | In stock | 29 Sept | |
| Ayam | 400ml | $5.19 | $1.30/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Ayam | 270ml | $4.00 | $1.48/100ml | In stock | 30 Sept | |
| Ayam | 270ml | $4.00 | $1.48/100ml | In stock | 29 Sept | |
| Ayam | 270ml | $4.49 | $1.66/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Ayam | 140ml | $3.25 | $2.32/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Ayam | 270ml | $4.00 | $1.48/100ml | In stock | 23 Septout of date · not compared | |
| Ayam | 270ml | $4.00 | $1.48/100ml | In stock | 13 Julyout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Coles
Harris Farm
IGA
Woolworths- 1

AyamBest
Harris Farm100% Natural Coconut Cream · 270ml$9.22/1L$2.49
IGACoconut Cream · 400ml$1.30/100ml$5.19
Coles100% Natural Coconut Cream · 270ml$1.48/100ml$4.00Last seen 23 Sept · not compared
Coles100% Natural Coconut Cream · 270ml$1.48/100ml$4.00
Woolworths100% Natural Coconut Cream · 270ml$1.48/100ml$4.00
IGA100% Natural Coconut Cream · 270ml$1.66/100ml$4.49
IGAPremium Coconut Cream · 140ml$2.32/100ml$3.25
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Ayam Coconut Cream 400ml cheapest?
- IGA has the lowest price at $5.19 ($1.30/100 ml).
- What is the unit price of Ayam Coconut Cream 400ml?
- Priced per 100ml. IGA offers the best value at $1.30/100ml.
- What is the lowest price ever for Ayam Coconut Cream 400ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Ayam Coconut Cream 400ml is $2.49 at Harris Farm (29 Sept), since we began tracking in July 2026. The current cheapest price is $5.19 at IGA.

