Cadbury Cherry Ripe — 80g

As of 1 Oct 2026, Cadbury Cherry Ripe 80g is cheapest at IGA at $3.30 ($4.13/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $3.00 at IGA (1 Oct); highest: $3.30 — currently $3.30 at IGA. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100g over time
Lowest
$4.13/100g
Average
$4.13/100g
Highest
$4.13/100g
Lowest ever
$4.13/100g · Oct '26
Highest ever
$4.41/100g · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Cadbury

    CadburyCheapest

    Cadbury Cherry Ripe · 80g

    $4.13/100g$3.30IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Cadbury

    CadburyCheapest

    Cadbury Cherry Ripe · 80g

    $4.13/100g$3.30IGA
  2. 2Cadbury

    Cadbury

    Cadbury Cherry Ripe · 68g

    $4.41/100g$3.00IGA

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Cadbury Cherry Ripe 80g cheapest?
IGA has the lowest price at $3.30 ($4.13/100 g).
What is the unit price of Cadbury Cherry Ripe 80g?
Priced per 100g. IGA offers the best value at $4.13/100g.
What is the lowest price ever for Cadbury Cherry Ripe 80g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Cadbury Cherry Ripe 80g is $3.00 at IGA (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $3.30 at IGA.