Borg's Puff Pastry 6 Sheets — 1kg
As of 30 Sept 2026, Borg's Puff Pastry 6 Sheets 1kg is cheapest at Woolworths at $5.30 ($0.53/100 g) in Australia.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.50 at Coles (25 Aug); highest: $8.90 — currently $5.30 at Woolworths. Tracked since Aug 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.42/100g
- Average
- $0.42/100g
- Highest
- $0.42/100g
Coles · 1.7kgNow$0.42/100gAll-time low
Woolworths · 1.9kgNow$0.47/100g
Woolworths · 1kgNow$0.53/100g
IGA · 1.2kgNow$0.58/100g
Woolworths · 300gNow$0.83/100g
24 prices recorded · 8 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Borg's | 1.7kg | $7.20 | $0.42/100gBest | In stock | 23 Sept | |
| Borg's | 1.9kg | $8.90 | $0.47/100g | In stock | 30 Sept | |
| Borg's | 1kg | $5.30 | $0.53/100g | In stock | 30 Sept | |
| Borg's | 1.2kg | $6.95 | $0.58/100g | In stock | 23 Sept | |
| Borg's | 300g | $2.50 | $0.83/100g | In stock | 30 Sept | |
| Borg's | 300g | $2.50 | — | In stock | 23 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Borg's Puff Pastry 6 Sheets 1kg cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $5.30 ($0.53/100 g).
- What is the unit price of Borg's Puff Pastry 6 Sheets 1kg?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $0.53/100g.
- What is the lowest price ever for Borg's Puff Pastry 6 Sheets 1kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Borg's Puff Pastry 6 Sheets 1kg is $1.50 at Coles (25 Aug), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $5.30 at Woolworths.


