TRESemmé Rich Moisture Conditioner · AU — 100ml
As of 2 Oct 2026, TRESemmé Rich Moisture Conditioner · AU 100ml is cheapest at Coles at $4.50 ($4.50/100 ml) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.50 at Coles (2 Oct); highest: $20.35 — currently $4.50 at Coles. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $1.06/100ml
- Average
- $1.06/100ml
- Highest
- $1.06/100ml
Woolworths · 940mlNow$1.06/100ml
IGA · 900mlNow$1.28/100ml
Woolworths · 350mlNow$1.29/100mlLow
IGA · 940mlNow$2.16/100ml
IGA · 350mlNow$2.83/100ml
Coles · 100mlNow$4.50/100ml
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
105 prices recorded · 10 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TRESemmé | 940ml | $10.00 | $1.06/100ml | In stock | 2 Oct | |
| TRESemmé | 900ml | $11.55 | $1.28/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| TRESemmé | 350ml | $4.50 | $1.29/100ml | In stock | 2 Oct | |
| TRESemmé | 940ml | $20.35 | $2.16/100ml | In stock | 1 Oct | |
| TRESemmé | 350ml | $9.90 | $2.83/100ml | In stock | 1 Oct | |
| TRESemmé | 100ml | $4.50 | $4.50/100ml | In stock | 2 Oct | |
| TRESemmé | 940ml | $10.00 | $1.06/100ml | In stock | 25 Augout of date · not compared | |
| TRESemmé | 940ml | $18.50 | $1.97/100ml | In stock | 11 Mayout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Coles
IGA
Woolworths- 1

TRESemméBest
ColesMoisture Rich Conditioner · 940ml$1.06/100ml$10.00Last seen 26 Aug · not compared
WoolworthsMoisture Rich Conditioner · 940ml$1.06/100ml$10.00
IGAConditioner Moisture Rich · 900ml$1.28/100ml$11.55
WoolworthsMoisture Rich Conditioner · 350ml$1.29/100ml$4.50
IGAMoisture Rich Conditioner · 940ml$2.16/100ml$20.35
IGAMoisture Rich Conditioner · 350ml$2.83/100ml$9.90
ColesRich Moisture Conditioner · AU · 100ml$4.50/100ml$4.50
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is TRESemmé Rich Moisture Conditioner · AU 100ml cheapest?
- Coles has the lowest price at $4.50 ($4.50/100 ml).
- What is the unit price of TRESemmé Rich Moisture Conditioner · AU 100ml?
- Priced per 100ml. Coles offers the best value at $4.50/100ml.
- What is the lowest price ever for TRESemmé Rich Moisture Conditioner · AU 100ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for TRESemmé Rich Moisture Conditioner · AU 100ml is $4.50 at Coles (2 Oct), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $4.50 at Coles.

