Maille Honey Dijon Mustard — 230g

As of 30 Sept 2026, Maille Honey Dijon Mustard 230g is cheapest at IGA at $4.60 ($2.00/100 g) in Australia — about 13% below the 2-retailer average of $5.30.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $4.60 at IGA (30 Sept); highest: $6.00 — currently $4.60 at IGA. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$4.60
Average
$4.60
Highest
$6.00
Lowest ever
$4.60 · Sep '26
Highest ever
$6.00 · Sep '26
Trend
Down 23%
At the average price

2 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Maille

    MailleCheapest

    Maille Honey Dijon Mustard · 230g

    $2.00/100g$4.60IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Maille

    MailleCheapest

    Maille Honey Dijon Mustard · 230g

    $2.00/100g$4.60IGA

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Maille Honey Dijon Mustard 230g cheapest?
IGA has the lowest price at $4.60 ($2.00/100 g).
How much does Maille Honey Dijon Mustard 230g cost?
Prices range from $4.60 to $6.00 across 2 Australian supermarkets. The average price is $5.30.
What is the unit price of Maille Honey Dijon Mustard 230g?
Priced per 100g. IGA offers the best value at $2.00/100g.
Which supermarkets sell Maille Honey Dijon Mustard 230g?
Maille Honey Dijon Mustard 230g is available at IGA and Coles.
What is the lowest price ever for Maille Honey Dijon Mustard 230g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Maille Honey Dijon Mustard 230g is $4.60 at IGA (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $4.60 at IGA.