Up&Go Liquid Breakfast Banana — 750ml
As of 1 Oct 2026, Up&Go Liquid Breakfast Banana 750ml is cheapest at Coles at $7.00 ($9.33/1 L) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.50 at Woolworths (8 Sept); highest: $18.00 — currently $7.00 at Coles. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.47/100ml
- Average
- $0.52/100ml
- Highest
- $0.60/100ml
Woolworths · 250ml x 12 packNow$0.60/100ml
Woolworths · 250ml x 6 packNow$0.87/100ml
Coles · 750mlNow$0.93/100ml
Woolworths · 250ml x 3 packNow$0.93/100ml
20 prices recorded · 7 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Up&Go | 250ml x 12 pack | $18.00 | $0.60/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Up&Go | 250ml x 6 pack | $13.00 | $0.87/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Up&Go | 250ml x 3 pack | $7.00 | $0.93/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Up&Go | 750ml | $7.00 | $0.93/100ml | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Coles
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Up&Go Liquid Breakfast Banana 750ml cheapest?
- Coles has the lowest price at $7.00 ($9.33/1 L).
- What is the unit price of Up&Go Liquid Breakfast Banana 750ml?
- Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.93/100ml.
- What is the lowest price ever for Up&Go Liquid Breakfast Banana 750ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Up&Go Liquid Breakfast Banana 750ml is $3.50 at Woolworths (8 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $7.00 at Coles.


