Passage To India Extra Spicy Butter Chicken Sauce — 375g
As of 2 Oct 2026, Passage To India Extra Spicy Butter Chicken Sauce 375g is cheapest at Woolworths at $4.95 ($1.32/100 g) in Australia — about 12% below the 2-retailer average of $5.63.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.95 at Woolworths (2 Oct); highest: $6.30 — currently $4.95 at Woolworths. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $4.95
- Average
- $4.95
- Highest
- $4.95
10 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Passage To India | 375g | $4.95 | $1.32/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| Passage To India | 375g | $6.30 | $1.68/100g | In stock | 2 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Passage To India Extra Spicy Butter Chicken Sauce 375g cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $4.95 ($1.32/100 g).
- How much does Passage To India Extra Spicy Butter Chicken Sauce 375g cost?
- Prices range from $4.95 to $6.30 across 2 Australian supermarkets. The average price is $5.63.
- What is the unit price of Passage To India Extra Spicy Butter Chicken Sauce 375g?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $1.32/100g.
- Which supermarkets sell Passage To India Extra Spicy Butter Chicken Sauce 375g?
- Passage To India Extra Spicy Butter Chicken Sauce 375g is available at Woolworths and Coles.
- What is the lowest price ever for Passage To India Extra Spicy Butter Chicken Sauce 375g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Passage To India Extra Spicy Butter Chicken Sauce 375g is $4.95 at Woolworths (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.95 at Woolworths.
