The Big Bunch Baby Broccoli — 150g

As of 29 Sept 2026, The Big Bunch Baby Broccoli 150g is cheapest at Harris Farm at $3.99 ($26.60/1 kg) in Australia.

Prices updated 29 Sept 2026

Lowest recorded price: $1.25 at Coles (13 June); highest: $6.50 — currently $3.99 at Harris Farm. Tracked since May 2026.

Showing prices and history for this variant plus 5 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 1 ea over time
Lowest
$1.69/1 ea
Average
$2.48/1 ea
Highest
$2.99/1 ea
Lowest ever
$1.69/1 ea · Sep '26
Highest ever
$6.50/1 ea · May '26
Trend
Down 33%
19% below average

166 prices recorded · 43 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

WoolworthsIn stock
23 Sept
$2.00$2.00/1 eaBest
Woolworths · each
ColesIn stock
23 Sept
$2.30–$3.70$2.30/1 ea–$3.70/1 ea
Coles · 1 bunch
WoolworthsIn stock
11 May
$2.30$2.30/1 ea
Woolworths · each
AldiIn stock
23 Sept
$2.99$2.99/1 ea
Aldi · 1 each
ColesIn stock
11 May
$3.50$3.50/1 ea
Coles · 1 bunch
WoolworthsIn stock
31 May
$3.70$3.70/1 ea
Woolworths · each
ColesIn stock
23 Sept
$6.00$6.00/1 ea
Coles · 1 each
ColesIn stock
11 May
$6.50$6.50/1 ea
Coles · 1 each
Harris FarmIn stock
29 Sept
$3.99$2.66/100g
150g
Harris FarmIn stock
29 Sept
$3.99
Standard

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is The Big Bunch Baby Broccoli 150g cheapest?
Harris Farm has the lowest price at $3.99 ($26.60/1 kg).
What is the unit price of The Big Bunch Baby Broccoli 150g?
Priced per 100g. Harris Farm offers the best value at $2.66/100g.
What is the lowest price ever for The Big Bunch Baby Broccoli 150g?
The lowest price OpenOrder has recorded for The Big Bunch Baby Broccoli 150g is $1.25 at Coles (13 June), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $3.99 at Harris Farm.