Radish Standard — 0.2kg
As of 29 Sept 2026, Radish Standard 0.2kg is cheapest at Aldi at $2.99 ($14.95/1 kg) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $2.99 at Aldi (29 Sept); highest: $6.69 — currently $2.99 at Aldi. Tracked since July 2026.
Showing prices and history for this variant plus 6 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 1 ea over time- Lowest
- $3.50/1 ea
- Average
- $3.79/1 ea
- Highest
- $3.90/1 ea
Woolworths · eachNow$3.50/1 eaAll-time low
Harris Farm · EachNow$4.49/1 ea
Coles · 1 eachNow$4.50/1 ea
17 prices recorded · 9 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| — | each | $3.50 | $3.50/1 eaBest | In stock | 29 Sept | |
| Coles | 1 each | $3.80–$4.50 | $3.80/1 ea–$4.50/1 ea | In stock | 23 Sept | |
| — | Each | $4.49 | $4.49/1 ea | In stock | 29 Sept | |
| — | 0.2kg | $2.99 | $1.50/100g | In stock | 29 Sept | |
| Fresh | 200g | $3.50 | $1.75/100g | Out of stock | 23 Sept | |
| — | Standard | $6.69 | — | In stock | 29 Sept | |
| — | Standard | $3.29 | — | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Aldi
Coles
Harris Farm
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Radish Standard 0.2kg cheapest?
- Aldi has the lowest price at $2.99 ($14.95/1 kg).
- What is the unit price of Radish Standard 0.2kg?
- Priced per 100g. Aldi offers the best value at $1.50/100g.
- What is the lowest price ever for Radish Standard 0.2kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Radish Standard 0.2kg is $2.99 at Aldi (29 Sept), since we began tracking in July 2026. The current cheapest price is $2.99 at Aldi.



