Full Circle Tater Mate Potato Scrubber Standard — Each
As of 29 Sept 2026, Full Circle Tater Mate Potato Scrubber Standard Each is cheapest at Harris Farm at $10.49 ($10.49/1 ea) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.25 at IGA (27 Sept); highest: $10.49 — currently $10.49 at Harris Farm. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 6 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.20/100g
- Average
- $0.38/100g
- Highest
- $0.43/100g
Aldi · 1.5kgNow$0.43/100g
Woolworths · 1.5kgNow$0.43/100g
Woolworths · 410gNow$0.49/100g
IGA · 250gNow$0.50/100g
Coles · 1.5kgNow$0.50/100gLow
Woolworths · 1kgNow$0.50/100g
116 prices recorded · 12 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Woolworths | 1.5kg | $6.00 | $0.40/100g | In stock | 14 June | |
| Woolworths | 1.5kg | $6.00 | $0.40/100g | In stock | 14 June | |
| Spudlite | 1.5kg | $6.49 | $0.43/100gBest | In stock | 27 Sept | |
| Woolworths | 1.5kg | $6.50 | $0.43/100g | In stock | 27 Sept | |
| Woolworths | 410g | $2.00 | $0.49/100g | In stock | 27 Sept | |
| — | 250g | $1.25 | $0.50/100g | In stock | 27 Sept | |
| Woolworths | 1kg | $5.00 | $0.50/100g | In stock | 29 Sept | |
| Coles | 1.5kg | $7.50 | $0.50/100g | In stock | 22 Sept | |
| Woolworths | 1kg | $5.00 | $0.50/100g | In stock | 31 May | |
| Woolworths | 1kg | $5.00 | $0.50/100g | In stock | 8 May | |
| Coles | 1.5kg | $8.00 | $0.53/100g | In stock | 14 June | |
| — | Each | $10.49 | $10.49/1 ea | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Aldi
Coles
Harris Farm
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Full Circle Tater Mate Potato Scrubber Standard Each cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $10.49 ($10.49/1 ea).
- What is the unit price of Full Circle Tater Mate Potato Scrubber Standard Each?
- Priced per 1 ea. Harris Farm offers the best value at $10.49/1 ea.
- What is the lowest price ever for Full Circle Tater Mate Potato Scrubber Standard Each?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Full Circle Tater Mate Potato Scrubber Standard Each is $1.25 at IGA (27 Sept), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $10.49 at Harris Farm.





