Nippy's Apple Blackcurrant Juice — 250ml
As of 29 Sept 2026, Nippy's Apple Blackcurrant Juice 250ml is cheapest at Harris Farm at $3.35 ($13.40/1 L) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $3.35 at Harris Farm (29 Sept); highest: $8.99 — currently $3.35 at Harris Farm. Tracked since Aug 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.33/100ml
- Average
- $0.34/100ml
- Highest
- $0.35/100ml
Coles · 2LNow$0.33/100mlAll-time low
Harris Farm · 2LNow$0.38/100ml
IGA · 2LNow$0.45/100ml
Harris Farm · 450mlNow$0.78/100ml
IGA · 450mlNow$1.11/100ml
Harris Farm · 250mlNow$1.34/100ml
9 prices recorded · 7 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nippy's | 2L | $7.49 | $0.38/100mlBest | In stock | 29 Sept | |
| Nippy's | 2L | $8.99 | $0.45/100ml | In stock | 22 Sept | |
| Nippy's | 450ml | $3.49 | $0.78/100ml | In stock | 29 Sept | |
| Nippy's | 450ml | $4.99 | $1.11/100ml | In stock | 22 Sept | |
| Nippy's | 250ml | $3.35 | $1.34/100ml | In stock | 29 Sept | |
| Nippy's | 2L | $6.50 | — | In stock | 23 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Coles
Harris Farm
IGAPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Nippy's Apple Blackcurrant Juice 250ml cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $3.35 ($13.40/1 L).
- What is the unit price of Nippy's Apple Blackcurrant Juice 250ml?
- Priced per 100ml. Harris Farm offers the best value at $1.34/100ml.
- What is the lowest price ever for Nippy's Apple Blackcurrant Juice 250ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Nippy's Apple Blackcurrant Juice 250ml is $3.35 at Harris Farm (29 Sept), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $3.35 at Harris Farm.


