Coles Pepitas — 150g

As of 1 Oct 2026, Coles Pepitas 150g is cheapest at Coles at $2.30 ($15.33/1 kg) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $2.30 at Coles (1 Oct); highest: $4.00 — currently $2.30 at Coles. Tracked since Aug 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100g over time
Lowest
$1.33/100g
Average
$1.53/100g
Highest
$1.53/100g
Lowest ever
$1.33/100g · Oct '26
Highest ever
$1.53/100g · Aug '26
Trend
Down 13%
13% below average

15 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Pepitas · 300g

    $13.33/1kg$4.00Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Pepitas · 300g

    $13.33/1kg$4.00Coles
  2. 2Coles

    Coles

    Coles Pepitas · 150g

    $15.33/1kg$2.30Coles

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Coles Pepitas 150g cheapest?
Coles has the lowest price at $2.30 ($15.33/1 kg).
What is the unit price of Coles Pepitas 150g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $1.53/100g.
What is the lowest price ever for Coles Pepitas 150g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Coles Pepitas 150g is $2.30 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $2.30 at Coles.

Categories