Ayam Satay Marinade Sauce — 250ml

As of 1 Oct 2026, Ayam Satay Marinade Sauce 250ml is cheapest at IGA at $3.49 ($1.40/100 ml) in Australia — about 13% below the 2-retailer average of $4.00.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $3.49 at IGA (1 Oct); highest: $4.50 — currently $3.49 at IGA. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.49
Average
$3.49
Highest
$3.49
Lowest ever
$3.49 · Oct '26
Highest ever
$4.50 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

3 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Ayam

    AyamCheapest

    Ayam Satay Marinade Sauce · 250ml

    $1.40/100ml$3.49IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Ayam

    AyamCheapest

    Ayam Satay Marinade Sauce · 250ml

    $1.40/100ml$3.49IGA

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Ayam Satay Marinade Sauce 250ml cheapest?
IGA has the lowest price at $3.49 ($1.40/100 ml).
How much does Ayam Satay Marinade Sauce 250ml cost?
Prices range from $3.49 to $4.50 across 2 Australian supermarkets. The average price is $4.00.
What is the unit price of Ayam Satay Marinade Sauce 250ml?
Priced per 100ml. IGA offers the best value at $1.40/100ml.
Which supermarkets sell Ayam Satay Marinade Sauce 250ml?
Ayam Satay Marinade Sauce 250ml is available at IGA and Woolworths.
What is the lowest price ever for Ayam Satay Marinade Sauce 250ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Ayam Satay Marinade Sauce 250ml is $3.49 at IGA (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $3.49 at IGA.