Applaws Chicken & Duck Cat Food — 70g

As of 2 Oct 2026, Applaws Chicken & Duck Cat Food 70g is cheapest at Coles at $2.40 ($3.43/100 g) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $2.40 at Coles (1 Oct); highest: $2.40 — currently $2.40 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$2.40
Average
$2.40
Highest
$2.40
Lowest ever
$2.40 · Oct '26
Highest ever
$2.40 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Applaws

    ApplawsCheapest

    Applaws Chicken & Duck Cat Food · 70g

    $3.43/100g$2.40Coles

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Applaws

    ApplawsCheapest

    Applaws Chicken & Duck Cat Food · 70g

    $3.43/100g$2.40Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Applaws

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Applaws Chicken & Duck Cat Food 70g cheapest?
Coles has the lowest price at $2.40 ($3.43/100 g).
What is the unit price of Applaws Chicken & Duck Cat Food 70g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $3.43/100g.
What is the lowest price ever for Applaws Chicken & Duck Cat Food 70g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Applaws Chicken & Duck Cat Food 70g is $2.40 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $2.40 at Coles.

Categories