Mildura Orange Fruit Drink — 3L
As of 2 Oct 2026, Mildura Orange Fruit Drink 3L is cheapest at Coles at $5.95 ($1.98/1 L) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $5.95 at Woolworths (2 Oct); highest: $5.95 — currently $5.95 at Coles. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $5.95
- Average
- $5.95
- Highest
- $5.95
At the average price
3 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
1 brand available
Coles
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Mildura Orange Fruit Drink 3L cheapest?
- Coles has the lowest price at $5.95 ($1.98/1 L).
- How much does Mildura Orange Fruit Drink 3L cost?
- Prices range from $5.95 to $5.95 across 2 Australian supermarkets. The average price is $5.95.
- What is the unit price of Mildura Orange Fruit Drink 3L?
- Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.20/100ml.
- Which supermarkets sell Mildura Orange Fruit Drink 3L?
- Mildura Orange Fruit Drink 3L is available at Coles and Woolworths.
- What is the lowest price ever for Mildura Orange Fruit Drink 3L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Mildura Orange Fruit Drink 3L is $5.95 at Woolworths (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.95 at Coles.
