Bega Cheese Stringers Lactose Free — 160g

As of 1 Oct 2026, Bega Cheese Stringers Lactose Free 160g is cheapest at Coles at $7.00 ($43.75/1 kg) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $7.00 at Coles (1 Oct); highest: $7.00 — currently $7.00 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$7.00
Average
$7.00
Highest
$7.00
Lowest ever
$7.00 · Oct '26
Highest ever
$7.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Bega

    BegaCheapest

    Bega Cheese Stringers Lactose Free · 160g

    $43.75/1kg$7.00Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Bega

    BegaCheapest

    Bega Cheese Stringers Lactose Free · 160g

    $43.75/1kg$7.00Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Bega

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Bega Cheese Stringers Lactose Free 160g cheapest?
Coles has the lowest price at $7.00 ($43.75/1 kg).
What is the unit price of Bega Cheese Stringers Lactose Free 160g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $4.38/100g.
What is the lowest price ever for Bega Cheese Stringers Lactose Free 160g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Bega Cheese Stringers Lactose Free 160g is $7.00 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $7.00 at Coles.