McKenzie's Coconut Fine Desiccated — 250g
As of 2 Oct 2026, McKenzie's Coconut Fine Desiccated 250g is cheapest at Woolworths at $2.95 ($11.80/1 kg) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $1.90 at Coles (12 Sept); highest: $7.70 — currently $2.95 at Woolworths. Tracked since July 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.38/100g
- Average
- $0.62/100g
- Highest
- $0.62/100g
Woolworths · 500gNow$0.62/100g
Woolworths · 250gNow$1.18/100g
IGA · 500gNow$1.54/100g
Coles · 500gLast seen 13 Sept$0.38/100g
15 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| McKenzie's | 500g | $3.10 | $0.62/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| McKenzie's | 250g | $2.95 | $1.18/100g | In stock | 2 Oct | |
| McKenzie's | 500g | $7.70 | $1.54/100g | In stock | 1 Oct | |
| McKenzie's | 500g | $1.90 | $0.38/100g | In stock | 12 Septout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Coles
IGA
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is McKenzie's Coconut Fine Desiccated 250g cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $2.95 ($11.80/1 kg).
- What is the unit price of McKenzie's Coconut Fine Desiccated 250g?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $1.18/100g.
- What is the lowest price ever for McKenzie's Coconut Fine Desiccated 250g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for McKenzie's Coconut Fine Desiccated 250g is $1.90 at Coles (12 Sept), since we began tracking in July 2026. The current cheapest price is $2.95 at Woolworths.

