Mersey Valley Sweet Chilli Club Cheddar — 80g
As of 1 Oct 2026, Mersey Valley Sweet Chilli Club Cheddar 80g is cheapest at Coles at $5.00 ($62.50/1 kg) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $5.00 at Coles (1 Oct); highest: $7.50 — currently $5.00 at Coles. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $3.19/100g
- Average
- $3.19/100g
- Highest
- $3.19/100g
6 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mersey Valley | 235g | $7.50 | $3.19/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Mersey Valley | 80g | $5.00 | $6.25/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
ColesPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Mersey Valley Sweet Chilli Club Cheddar 80g cheapest?
- Coles has the lowest price at $5.00 ($62.50/1 kg).
- What is the unit price of Mersey Valley Sweet Chilli Club Cheddar 80g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $6.25/100g.
- What is the lowest price ever for Mersey Valley Sweet Chilli Club Cheddar 80g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Mersey Valley Sweet Chilli Club Cheddar 80g is $5.00 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.00 at Coles.

