Cold Power Sensitive Laundry Liquid — 4L
As of 2 Oct 2026, Cold Power Sensitive Laundry Liquid 4L is cheapest at Coles at $21.00 ($5.25/1 L) in Australia.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $13.00 at Coles (2 Oct); highest: $26.00 — currently $21.00 at Coles. Tracked since July 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.00/100ml
- Average
- $0.65/100ml
- Highest
- $1.30/100ml
129 prices recorded · 23 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cold Power | 4L | $21.00 | $0.53/100mlBest | In stock | 2 Oct | |
| Cold Power | 2L | $13.00 | $0.65/100ml | In stock | 2 Oct | |
| Cold Power | 2L | $13.00 | $0.65/100ml | In stock | 2 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Coles
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Cold Power Sensitive Laundry Liquid 4L cheapest?
- Coles has the lowest price at $21.00 ($5.25/1 L).
- What is the unit price of Cold Power Sensitive Laundry Liquid 4L?
- Priced per 100ml. Coles offers the best value at $0.53/100ml.
- What is the lowest price ever for Cold Power Sensitive Laundry Liquid 4L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Cold Power Sensitive Laundry Liquid 4L is $13.00 at Coles (2 Oct), since we began tracking in July 2026. The current cheapest price is $21.00 at Coles.

