Woolworths Raw Prawns Deveined Tail On — 500g
As of 1 Oct 2026, Woolworths Raw Prawns Deveined Tail On 500g is cheapest at Woolworths at $14.50 ($29.00/1 kg) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $14.50 at Woolworths (1 Oct); highest: $28.00 — currently $14.50 at Woolworths. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.80/100g
- Average
- $2.80/100g
- Highest
- $2.80/100g
13 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Woolworths | 1kg | $28.00 | $2.80/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Woolworths | 500g | $14.50 | $2.90/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Woolworths Raw Prawns Deveined Tail On 500g cheapest?
- Woolworths has the lowest price at $14.50 ($29.00/1 kg).
- What is the unit price of Woolworths Raw Prawns Deveined Tail On 500g?
- Priced per 100g. Woolworths offers the best value at $2.90/100g.
- What is the lowest price ever for Woolworths Raw Prawns Deveined Tail On 500g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Woolworths Raw Prawns Deveined Tail On 500g is $14.50 at Woolworths (1 Oct), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $14.50 at Woolworths.

