Orange Navel — Each
As of 29 Sept 2026, Orange Navel Each is cheapest at Harris Farm at $1.92 ($1.92/1 ea) in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $0.62 at Coles (4 Aug); highest: $9.50 — currently $1.92 at Harris Farm. Tracked since Aug 2026.
Showing prices and history for this variant plus 8 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.18/100g
- Average
- $0.28/100g
- Highest
- $250.00/100g
Aldi · 3kgNow$0.18/100gAll-time low
Harris Farm · 3kgNow$0.22/100g
Woolworths · 3kgNow$0.26/100g
Aldi · 1.5kgNow$0.33/100g
Aldi · approx. 0.18kg per pieceNow$0.35/100g
Coles · approx.250gNow$0.39/100g
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
420 prices recorded · 83 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| — | 3kg | $5.49 | $0.18/100gBest | In stock | 23 Sept | |
| — | 3kg | $6.69 | $0.22/100g | In stock | 29 Sept | |
| Woolworths | 3kg | $7.90 | $0.26/100g | In stock | 23 Sept | |
| Coles | approx.250g | $0.73–$0.98 | $0.29/100g–$0.39/100g | In stock | 23 Sept | |
| — | 1.5kg | $4.99 | $0.33/100g | In stock | 23 Sept | |
| — | approx. 0.18kg per piece | $3.49 | $0.35/100g | In stock | 26 Sept | |
| Natoora | 700g | $4.50 | $0.64/100g | In stock | 23 Sept | |
| Woolworths | 5 pack | $4.50 | $0.90/1 ea | In stock | 23 Sept | |
| — | each | $0.96 | $0.96/1 ea | In stock | 28 Sept | |
| — | each | $1.29 | $1.29/1 ea | In stock | 23 Sept | |
| — | Each | $1.92 | $1.92/1 ea | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Aldi
Coles
Harris Farm
Woolworths- 1

- 2

- –

- –

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Orange Navel Each cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $1.92 ($1.92/1 ea).
- What is the unit price of Orange Navel Each?
- Priced per 1 ea. Harris Farm offers the best value at $1.92/1 ea.
- What is the lowest price ever for Orange Navel Each?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Orange Navel Each is $0.62 at Coles (4 Aug), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $1.92 at Harris Farm.