Herbs Thyme Punnet — Standard
As of 29 Sept 2026, Herbs Thyme Punnet Standard is cheapest at Harris Farm at $4.49 in Australia.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.90 at Coles (23 Sept); highest: $4.49 — currently $4.49 at Harris Farm. Tracked since May 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $9.50/100g
- Average
- $9.50/100g
- Highest
- $9.50/100g
Coles · 20gNow$9.50/100gAll-time low
Woolworths · 20gNow$9.50/100gAll-time low
Coles · 10gNow$33.00/100g
Woolworths · 10gNow$33.00/100g
24 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Spencers | 20g | $1.90 | $9.50/100g | In stock | 23 Sept | |
| Spencers | 20g | $1.90 | $9.50/100g | In stock | 28 July | |
| Spencers | 20g | $1.90 | $9.50/100g | In stock | 11 May | |
| Spencers | 20g | $1.90 | $9.50/100g | In stock | 11 May | |
| Woolworths | 10g | $3.30 | $33.00/100gBest | In stock | 28 Sept | |
| Coles | 10g | $3.30 | $33.00/100g | In stock | 1 Sept | |
| — | Standard | $4.49 | — | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 10 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 10 g at each item's cheapest store
Coles
Harris Farm
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Herbs Thyme Punnet Standard cheapest?
- Harris Farm has the lowest price at $4.49.
- What is the lowest price ever for Herbs Thyme Punnet Standard?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Herbs Thyme Punnet Standard is $1.90 at Coles (23 Sept), since we began tracking in May 2026. The current cheapest price is $4.49 at Harris Farm.



