Venerdi Sourdough 6 Seed Organic — 600g

As of 1 Oct 2026, Venerdi Sourdough 6 Seed Organic 600g is cheapest at IGA at $17.45 ($2.91/100 g) in Australia.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $17.45 at IGA (1 Oct); highest: $17.45 — currently $17.45 at IGA. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$17.45
Average
$17.45
Highest
$17.45
Lowest ever
$17.45 · Oct '26
Highest ever
$17.45 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1

    VenerdiCheapest

    Venerdi Sourdough 6 Seed Organic · 600g

    $2.91/100g$17.45IGA

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1

    VenerdiCheapest

    Venerdi Sourdough 6 Seed Organic · 600g

    $2.91/100g$17.45IGA
1 brand available
IGA
  1. 1

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Venerdi Sourdough 6 Seed Organic 600g cheapest?
IGA has the lowest price at $17.45 ($2.91/100 g).
What is the unit price of Venerdi Sourdough 6 Seed Organic 600g?
Priced per 100g. IGA offers the best value at $2.91/100g.
What is the lowest price ever for Venerdi Sourdough 6 Seed Organic 600g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Venerdi Sourdough 6 Seed Organic 600g is $17.45 at IGA (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $17.45 at IGA.