Coles Perform Chocolate Elite Whey High Protein Powder — 40g
As of 1 Oct 2026, Coles Perform Chocolate Elite Whey High Protein Powder 40g is cheapest at Coles at $4.00 ($10.00/100 g) in Australia.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.00 at Coles (1 Oct); highest: $38.00 — currently $4.00 at Coles. Tracked since Aug 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $7.00/100g
- Average
- $7.00/100g
- Highest
- $7.60/100g
14 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Coles Perform | 500g | $38.00 | $7.60/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Coles Perform | 40g | $4.00 | $10.00/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
ColesPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Coles Perform Chocolate Elite Whey High Protein Powder 40g cheapest?
- Coles has the lowest price at $4.00 ($10.00/100 g).
- What is the unit price of Coles Perform Chocolate Elite Whey High Protein Powder 40g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $10.00/100g.
- What is the lowest price ever for Coles Perform Chocolate Elite Whey High Protein Powder 40g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Coles Perform Chocolate Elite Whey High Protein Powder 40g is $4.00 at Coles (1 Oct), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is $4.00 at Coles.

