Luv A Duck Luv-A-Duck Confit Legs — 450g
As of 2 Oct 2026, Luv A Duck Luv-A-Duck Confit Legs 450g is cheapest at Coles at $10.00 ($22.22/1 kg) in Australia — about 18% below the 2-retailer average of $12.25.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: $10.00 at Coles (2 Oct); highest: $14.50 — currently $10.00 at Coles. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $10.00
- Average
- $12.32
- Highest
- $14.50
19% below average
3 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Luv A Duck | 450g | $10.00 | $2.22/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| Luv A Duck | 450g | $14.50 | $3.22/100g | In stock | 2 Oct |
Cheapest (compared)
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Coles
WoolworthsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Luv A Duck Luv-A-Duck Confit Legs 450g cheapest?
- Coles has the lowest price at $10.00 ($22.22/1 kg).
- How much does Luv A Duck Luv-A-Duck Confit Legs 450g cost?
- Prices range from $10.00 to $14.50 across 2 Australian supermarkets. The average price is $12.25.
- What is the unit price of Luv A Duck Luv-A-Duck Confit Legs 450g?
- Priced per 100g. Coles offers the best value at $2.22/100g.
- Which supermarkets sell Luv A Duck Luv-A-Duck Confit Legs 450g?
- Luv A Duck Luv-A-Duck Confit Legs 450g is available at Coles and Woolworths.
- What is the lowest price ever for Luv A Duck Luv-A-Duck Confit Legs 450g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Luv A Duck Luv-A-Duck Confit Legs 450g is $10.00 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $10.00 at Coles.
